Čerpadla Katovice

Čerpadla a domácí vodárny včetně příslušenství a náhradních dílů. Skladem.

Prodejna  Nádražní 41, Katovice je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Odpovědná osoba: Michal Kudláček, tel.: +420 777 311 880, email: info@cerpadla-katovice.cz , IČ: 04339193, DIČ: CZ7608100181

Pedrollo Top Multi 2

Technické parametry

Výrobce Pedrollo
Typ čerpadla ponorné odstředivé
Čerpaná kapalina čistá pitná nebo užitková voda
Maximální průtok (Qmax) 80 l/min
Maximální dopravní výška (Hmax) 42 m
Minimální dopravní výška (Hmin) 5 m
Průchodnost oběžného kola 1,3 mm
Teplota čerpaného média max 40°C
Dimenze připojení 5/4"
Hmotnost 9,4 kg
Maximální průměr čerpadla 178 mm
Maximální ponor pod hladinou 10 m
Jmenovitý výkon motoru 0,55 kW
Jmenovité napětí 230 V
Délka kabelu 10 m
Plovákový spínač ano

Typické použití

Čerpadla TOP MULTI jsou díky svým vysokým technickým parametrům vícestupňové konstrukce, určena pro čerpání pitné, nebo užitkové vody ze studní nebo jiných zdrojů. Mohou pracovat v nádržích, jímkách nebo v přírodních vodních zdrojích, jako plnící nebo vyprazdňovací čerpadla určena pro asanaci nebo závlahu. Lehká a tuhá konstrukce těchto čerpadel dovoluje spojit snadnou manipulaci s vysokou přizpůsobivostí a širokou škálou užitných vlastností. Čerpadlo Top Multi ve spojení s řídící tlakovou jednotkou Easy Press tvoří plně automatickou vodárnu vhodnou zejména pro zásobování chat a chalup pitnou nebo užitkovou vodou, dále pak pro zavlažování zahrad apod. Čerpání vody s obsahem abrazivních pevných nečistot a provoz čerpadla nasucho způsobují snížení jeho životnosti.

Podrobný popis

Čerpadla TOP MULTI jsou vertikální monobloková ponorná vícestupňová drenážní odstředivá čerpací soustrojí (dále jen čerpadla). Prodloužená hřídel rotoru je pro elektromotor a čerpadlo společná (monoblokové provedení). Utěsnění hřídele čerpadla je zajištěno ze strany hydraulické jednoduchou mechanickou ucpávkou a ze strany elektromotoru těsnícím kroužkem. Kontaktní plochy mechanické ucpávky jsou mazány a chlazeny trvalou olejovou náplní. Uzavřený ponorný elektromotor je umístěn v horní části čerpadla a je chlazen obtékající čerpanou kapalinou. Oběžná kola na hřídelí rotují uvnitř paprskového difuzoru, který usměrňuje kapalinu z jednoho oběžného kola do sacího otvoru dalšího. Kapalina tak projde přes sérii oběžných kol do výtlačného otvoru. Každé oběžné kolo, difuzor a těleso článku tvoří jeden stupeň, který zvýší tlak kapaliny vždy o stejnou hodnotu. Výtlačné hrdlo čerpadel TOP MULTI je opatřeno standardním vnějším závitem 1 ¼“ s hadicovým nátrubkem. Sání je umístěno na spodní hraně čerpadla, kryté jemným žebrováním.