Čerpadla Katovice

Čerpadla a domácí vodárny včetně příslušenství a náhradních dílů. Skladem.

Prodejna  Nádražní 41, Katovice je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Odpovědná osoba: Michal Kudláček, tel.: +420 777 311 880, email: info@cerpadla-katovice.cz , IČ: 04339193, DIČ: CZ7608100181

Pedrollo typová řada 4SR 6

Technické parametry

Výrobce Pedrollo
Typ čerpadla ponorné
Minimální průměr vrtu 100 mm
Čerpaná kapalina pitná nebo užitková voda s obsahem pevných nečistot max. 150g/m3
Maximální průtok (Qmax) 150 l /min
Maximální dopravní výška (Hmax) 154 m
Teplota čerpaného média max. 30°C
Dimenze připojení 2"
Maximální průměr čerpadla 96 mm
Maximální ponor pod hladinou 100 m
Jmenovitý výkon motoru 1,1 - 3kW
Jmenovité napětí 230Vx400V
Délka kabelu dle přání zákazníka

Typické použití

Čerpadlo je určeno pro čerpání pitné, nebo užitkové vody z vrtů, studní nebo jiných zdrojů s maximálním obsahem pevných nečistot do 150g/m3. Čerpadlo může pracovat samostatně nebo v sestavě s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem jako automatická domácí vodárna a to ve vertikální případně horizontální poloze.

Podrobný popis

Čerpadla PEDROLLO 4SR jsou ponorná vícestupňová odstředivá čerpací soustrojí (dále jen čerpadla) sestávající z hydraulické části a z elektromotoru. Oběžná kola na hřídelí rotují uvnitř paprskového difuzoru, který usměrňuje kapalinu z jednoho oběžného kola do sacího otvoru dalšího. Kapalina tak projde přes sérii oběžných kol do výtlačného otvoru. Každé oběžné kolo a difuzor tvoří jeden stupeň, který zvýší tlak kapaliny vždy o stejnou hodnotu. Základem patentované hydraulické části odolné vůči poškození abrazivními částicemi jsou axiální plovoucí oběžná kola usazená ve speciálně upravených stupních - difusorech. Difusory jsou na jedné hřídeli a kryté pláštěm čerpadla. Hydraulickou část ještě tvoří sací těleso se sítkem a výtlačné těleso se zpětnou klapkou. Ponorný indukční elektromotor firmy Pedrollo je spojen s čerpadlem přes spojku dimenzovanou dle norem NEMA. Čerpadla 4SR jsou dodávána s jednofázovým nebo třífázovým elektromotorem. Čerpadla jsou standardně dodávána s přívodním kabelem o délce 1,5 m, spínací skříňka není součástí čerpadla a dodává se pouze na základě objednávky.