Čerpadla Katovice

Čerpadla a domácí vodárny včetně příslušenství a náhradních dílů. Skladem.

Prodejna  Nádražní 41, Katovice je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Odpovědná osoba: Michal Kudláček, tel.: +420 777 311 880, email: info@cerpadla-katovice.cz , IČ: 04339193, DIČ: CZ7608100181

Sigma 25 SVTV - 2°

Technické parametry

Výrobce Sigma Pumpy Hranice
Typ čerpadla ponorné, odstředivé
Minimální průměr vrtu 150 mm
Čerpaná kapalina čistá voda
Maximální průtok (Qmax) 60 l/min
Maximální dopravní výška (Hmax) 135 m
Minimální dopravní výška (Hmin) 5 m
Teplota čerpaného média max. 35°C
Dimenze připojení 1"
Maximální ponor pod hladinou 100 m
Jmenovitý výkon motoru 2,2 kW
Jmenovité napětí 400 V
Délka kabelu 25, 35 m

Typické použití

Čerpadlo je vhodné zejména pro kompletaci s domácí vodárnou Darling Sigmona, postřik a zavlažování a všude tam, kde je požadavek na vyšší výtlačnou výšku. Ponorné čerpací soustrojí 25-SVTV je určeno k čerpání čisté užitkové vody, neobsahující mechanické nečistoty, ze studní, popř. vrtů do max. hloubky 100 m, teploty vody 35 °C a max. kyselosti 5,8 pH. Pracovní poloha je svislá s čerpadlem nahoře. Pokud bude soustrojí ponořeno v užitkové vodě mírně znečištěné pískem, snižuje se životnost čerpadla i motoru vlivem opotřebení těsnění a ložisek.

Podrobný popis

Ponorné čerpací soustrojí 25-SVTV sestává z čerpadla s dvěmi turbínovými koly a ponorného elektromotoru. Čerpadlo je pravotočivé při pohledu ze strany pohonu. Motor je umístěn pod čerpadlem a jeho speciální konstrukce umožňuje bezpečný provoz pod vodou. Vstup kapaliny je ze spodní strany čerpadla. Výstupní otvor na víku čerpadla je osazen vnitřním závitem G1. Na víku jsou dvě úchytky pro eventuelní zavěšení soustrojí při spouštění nebo vytahování. Elektrický kabel je bez svorkovnice přímo zavulkanizován v motoru. Kabel je zachycen ve speciální vodotěsné vývodce. Čerpací soustrojí je dodáváno s kabelem 4 x 1,5 mm2. Součástí dodávky ponorného soustrojí může být motorový jistič, nastavený na hodnotu 5,5 A pro 2° čerpadlo. Při čerpání ze studny doporučujeme použití ponorných sond MAVE k hlídání hladiny proti běhu nasucho. Materiálové provedení: Spojovací těleso, těleso čerpadla a víko jsou ze šedé litiny. Oběžná kola jsou z mosazi. Plášt motoru je z ocelové trubky, ložiskové štíty jsou odlity ze šedé litiny. Rotor je nalisován na hřídel z nerezové oceli. Rotor je uložen ve valivých ložiskách.