Čerpadla Katovice

Čerpadla a domácí vodárny včetně příslušenství a náhradních dílů. Skladem.

Prodejna  Nádražní 41, Katovice je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Odpovědná osoba: Michal Kudláček, tel.: +420 777 311 880, email: info@cerpadla-katovice.cz , IČ: 04339193, DIČ: CZ7608100181

Sigma 3/4" EQR -16-4

Technické parametry

Výrobce Sigma 1868
Typ čerpadla vřetenové
Čerpaná kapalina čistá užitková voda, močůvka, splašky
Maximální průtok (Qmax) 39 l/min
Maximální dopravní výška (Hmax) 40 m
Maximální sací výška 4 m
Teplota čerpaného média max. 50°C
Maximální teplota okolí 40°C
Dimenze připojení 1"
Hmotnost 13,8 kg
Jmenovitý výkon motoru 0,75 kW
Jmenovité napětí 400 V

Typické použití

Čerpadla jsou určena k čerpání čisté a užitkové vody, močůvky, splašků, kejdy a hustých homogenních kapalin s pevnými látkami do max.velikosti 5 mm. Příklady použití např.při odvodňování zatopených prostor, odčerpávání spodních a odpadních vod, postřik a zalévání zahrad, čerpání z odpadních jímek. Čerpadlo se vyznačuje jednoduchou konstrukcí a dlouhou životností.

Podrobný popis

Čerpadlo je jednovřetenové, po konstrukční a funkční stránce vyniká značnou jednoduchostí. Jeho podstatou je kovový rotor (vřeteno šroubovitého tvaru), který se otáčí v dutině pryžové vložky statoru. Technicky jednoduchá konstrukce umožnuje snadnou montáž a demontáž. Soustrojí je umístěno na jednoduchém rámu s pryžovými tlumícími vložkami. Je opatřeno rukojetí pro pohodlné přenášení. Motor je asynchronní, s rotorem nakrátko, uzavřeného provedení s vlastním povrchovým chlazením. Soustrojí se uvádí do provozu zapnutím elektrického spínače, který slouží také jako ochrana elektromotoru při nenadálém přetížení, např přeložení výtlačné hadice apod. Z principu vřetenového čerpadla, vyznačujícího se minimálním počtem součástí, vyplývají dobré vlastnosti celého čerpacího soustrojí, tj. malé rozměry a hmotnost, snadné přenášení, lehká ovladatelnost, dlouhodobý trvalý výkon v důsledku velké životnosti pracovních částí, jejichž opotřebení je zejména při čerpání čisté vody mimořádně malé.