Čerpadla Katovice

Čerpadla a domácí vodárny včetně příslušenství a náhradních dílů. Skladem.

Prodejna  Nádražní 41, Katovice je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Odpovědná osoba: Michal Kudláček, tel.: +420 777 311 880, email: info@cerpadla-katovice.cz , IČ: 04339193, DIČ: CZ7608100181

Typová řada Pedrollo 2CP

Technické parametry

Výrobce Pedrollo
Maximální průtok (Qmax) 400 l/min
Maximální dopravní výška (Hmax) dle typu
Maximální sací výška 6 m
Teplota čerpaného média max. 90°C
Maximální teplota okolí 40°C
Jmenovitý výkon motoru 0,75 - 7,5kW
Jmenovité napětí dle typu

Typické použití

Čerpadla jsou určena pro čerpání čisté, užitkové vody nebo chemicky neagresivních kapalin bez mechanických nečistot. Čerpadla 2CP jsou navržena pro domácí, průmyslové nebo zemědělské využití, kde jejich charakteristická výkonnost, spolehlivost, tichý chod a jednoduchá obsluha nevyžadující údržbu, může být plně využita jako např. při zásobování objektů vodou, posilovací tlakové stanice, chladící systémy, protipožární zařízení apod. Maximální teplota čerpané kapaliny je 60° C, maximální teplota okolí 40° C. Maximální sací výška čerpadel s minimálními ztrátami v sacím potrubí opatřeném zpětnou klapkou je 6 m.Monobloková odstředivá čerpadla CP s jedním radiálním oběžným kolem jsou čerpadla určena pro čerpání čistých nebo mírně zakalených chemicky neagresivních kapalin. Tato řada čerpadel byla navržena pro domácí , průmyslové nebo zemědělské využití, kde jejich charakteristická výkonnost, spolehlivost, tichý chod a jednoduchá obsluha nevyžadující údržbu, může být plně využita jako např. zásobování objektů vodou, posilovací tlakové stanice, chladící systémy, protipožární zařízení a pod.

Podrobný popis

Čerpadla typové řady 2CP s dvěma radiálními koly zády k sobě jsou čerpací soustrojí bez samonasávací schopnosti (dále jen čerpadla) sestávající z hydraulické části a z elektromotoru. Základem hydraulické části je těleso čerpadla se sací a výtlačnou přírubou, dvě oběžná kola a ucpávková lucerna. Prodloužená hřídel rotoru je pro elektromotor a čerpadlo společná (monoblokové provedení). Utěsnění hřídele čerpadla je zajištěno ze strany hydraulické jednoduchou mechanickou ucpávkou, která během provozu nevyžaduje žádnou údržbu. Čerpadla jsou dodávána s třífázovým nebo jednofázovým elektromotorem.